Kā uzņemt selfiju? 5 ieteikumi

2015. gada 14. janvāris, Noderīgi

Ir klāt kārtējā diena, kad pārskati savu Facebook timeline un redzi - atkal jau tie perfektie draugu selfiji.. Nereti prātam pāri pāršaujas jautājums - kā viņiem tas izdodas un kāpēc mani selfiji ne tuvu nav tik lieliski, lai tos atstātu telefona atmiņā (seko delete), un kur nu vēl liktu publiskai apskatei? Lai arī Tev būtu vismaz viens lielisks selfijs, esam apkopojuši tipus, par kuriem būtu jāapdomājas pirms uzņemt kārtējo foto.

Ieskaties spogulī

Jā, šis noteikti ir pamatnosacījums ikvienai bildei - svarīgs ir personas izskats! Ja kāda matu šķipsna būs nodalījusies no pārējā matu sakārtojuma, selfijs vairs nebūs perfekts un atkal jau sekos “delete”. Mati, acis, zobi. Varbūt nepieciešams atsvaidzināt seju ar vaigu ēnām, pūderi. Pie reizes arī var novērtēt, kura ir sejas fotogēniskākā puse, jo, kā zināms, ikvienam cilvēkam ir sejas smukā puse :)

-best-photos-13

Kas būs bildes fonā?

Vari veikt testa selfiju, tā pārliecinoties par to, kas būs redzams bildes fonā. Ir redzētas gan netīro trauku kaudzes, gan neveiksmīgi iekadrēts ieslēgts TV, gan arī klasika - tualetes pods, netīras flīzes vannasistabā, vai vēl trakāk - ar zibspuldzi fotografēts selfijs spogulī, uz kura ir pirkstu un ūdens lāšu nospiedumi un kurā var redzēt samētātus dvieļus, drēbes, dušas piederumus un citus liekus elementus. Tu taču negribēsi, ka kursabiedri, kolēģi vai paziņas satiekoties apspriestu Tavu neveiksmīgi izvēlēto selfija fonu?

Ieskaties šeit - te atradīsi kreatīvas pašbildes

Saglabā mieru un uzņem vairākas bildes

Ar vienu nepietiks - bildē vairāk, jo tad būs, no kā izvēlēties. Neviens nav perfekts, pat profesionāli fotogrāfi izvēlas vienu pozīciju nobildēt vismaz trīs reizes. Jo īpaši svarīgi tas ir pie selfijiem, jo ar izstieptu roku nav diez cik viegli iegūt vēlamo rezultātu. Viss ir iespējams, bet tas prasa pieredzi, labu fotokameru un ietrenētu roku.

Interesanti, cik daudz ar foto pozām eksperimentēja dīvaino pašportretu princese no Somijas? Apskati dīvaino selfiju galeriju - cilvēka izdomai nav robežu :)

Smaidi arī ar acīm!

Lai selfijs un ikviena bilde būtu pēc iespējas dabiskāka, jāsmaida ne tikai ar sejas apakšu. Un nebaidies no smaida krunciņām, kas veidojas, lūpu kaktiņiem paceļoties uz augšu. Ieprogrammētais smaids var šķist amizants, jo īpaši tad, kad ir vairāki selfiji un visos viens un tas pats, viens un tas pats.. :) Domā par pūkainiem kaķīšiem, gardu maltīti, algas dienu, noskatīto lietiņu veikalā, siltumu, ko dod kamīns un citām siltām, jaukām lietām.

Izmanto attēla rediģēšanas iespējas

Krāsu kontrasts, spilgtums, kādas krāsas izcelšana, fona pludināšana, attēla apgriešana, ietonēšana u.c. Ikvienai bildei, lai tā iegūtu maksimuma perfektumu, nepieciešama rediģēšana, bet.. nepārcenties!

Ja meklē pozitīvas emocijas, ieskaties šeit, kur apkopoti smieklīgākie/labākie selfiji un selfijmeistari (galerija šeit).

Vai esi mēģinājis uz ielas uztaisīt selfiju ar garāmgājēju? Nez vai mūsu tautieši būtu tikpat atsaucīgi, bet varbūt ir vērts pamēģināt? ;) Veiksmi selfijos un daudz “like” “like” “like”!

 


Patika? Dalies ar šo saturu